19. Juniorská liga Brno 2017

Juniorská liga v Brně 2.12.2017

Přestože bylo již po Mistrovství České republiky a Vánoce se kvapem blížily, sjeli se v sobotu 2. prosince do Brna soutěžící z celé republiky a přijel i zástupce ze Slovenska. Úctyhodných jedenáct škol vyslalo do bojů o medaile celkem šedesát tři dětí. Soutěžní klání se odehrálo jako již tradičně v tělocvičně Masarykovy univerzity, v ulici Vinařská.

Akce se konala pod hlavičkou České federace Wushu a její organizaci si vzali na starosti Bára Hejmalová a Jirka Holáň z Hung Gar Kung Fu školy Brno. Soutěžilo se pouze na jedné platformě, díky čemuž nebyla nouze ani o rozhodčí, ani o diváky. Rozhodčí se mohli pohodlně střídat a diváci se vždy soustředili pouze na jednoho závodníka či dvojici.

Díky značné obsazenosti všech třiadvaceti kategorií se zvýšila atraktivita medailových umístění, čímž došlo i k většímu soupeření mezi závodníky. Medailové umístění kromě cenného kovu a krásného poháru za první místo přineslo jednotlivcům i další body do Národního žebříčku. Právě jeho vyhlášení byl jeden z vrcholů soutěžního odpoledne a vítězové si tedy často kromě trofejí odnesli i stylové tričko pro vítěze Národního žebříčku.

Celkově panovala na soutěži výborná atmosféra – děkujeme tímto všem, kdo se o ni zasloužili a těšíme se na další soutěž!

                                                                                                                                         Bára Hejmalová