Česká reprezentace Wushu Sanda na 15. Mistrovství světa v Číně

Na konci října se v čínské metropoli Šanghaj konalo mistrovství světa ‘The 15th World Wushu Championships’, na kterém měla své zastoupení i Česká republika. Část české výpravy vedená reprezentačním trenérem Mariem Jarkasem do Číny dorazila s týdenním předstihem, aby využila možnosti trénovat v zahraničním prostředí s čínskými sportovci. Přípravné tréninky probíhaly v Šanghaji i v Pekingu a jejich složení bylo různorodé. Český reprezentant Kamil Káninský se na šampionát připravoval dvoufázově. Typický program dne zahrnoval ranní běh, trénink čínského kickboxu a sparringy se zahraničními kolegy. Jako další člen výpravy byl i Jan Mareš, který zahraniční soustředění využil v rámci přípravy na domácí zápas v disciplíně K1.

Těsně před samotným šampionátem do Číny dorazili i vedoucí výpravy a trenér Ing. Zdeněk Tobola a reprezentant Miroslav Godža. Kamil Káninský závodil v plnokontaktním zápase Sanda ve váze -65 kg, kde v pyramidě, která čítala 32 nejlepších závodníků z celého světa, narazil na borce s Uzbekistánu a bohužel tento zápas prohrál na body. Reprezentant Uzbekistánu dokráčel až k bronzové medaili. Miroslav Godža závodil taktéž v plnokontaktním zápase Sanda ve váze -56 kg a bohužel prohrál s reprezentantem z Filipín. I přesto, že se české výpravě nepodařilo získat medailové umístění, jako z předchozího Mistrovství světa juniorů a Mistrovství Evropy, nechali naši zápasníci na platformě maximum.

„Výpravu hodnotím celkově jako přínosnou, zejména díky tomu, že naši zápasníci mohli nasbírat nové zkušenosti jak z tréninků, tak i zápasení na prestižní mezinárodní soutěži, která představuje vrchol sezony pro všechny zápasníky Sanda. Chtěl bych tímto poděkovat všem lidem, kteří nás podporují a fandí nám a také celé České federaci wushu, v čele se Stanislavem Fraibišem“,uzavírá trenér Mario Jarkas.

Autor: Jan Mareš