Ohlédnutí za rokem 2019, rokem „Zemského Vepře“

S příchodem nového roku, roku „Zlaté Myši“ je nejzazší čas zrekapitulovat rok uplynulý. Pro Českou federaci wushu to byl nejen rok plný tvrdé práce, ale zároveň i rok velmi úspěšný. Pojďme si tedy společně projít hlavní události!

Pod hlavičkou České federace wushu se uskutečnilo celkem 10 reprezentačních soustředění, z toho 2 v taijiquan, 3 v tradičním kungfu, 2 v kontaktní disciplíně sanda a 3 ve sportovním wushu. Na přípravu 23 reprezentantů pečlivě dohlíželi celkem 4 státní trenéři.

Soustavná příprava pozitivně ovlivnila soutěžní výsledky. Naši reprezentanti se zúčastnili celkem 3 vrcholných závodů, pořádaných Evropskou nebo Mezinárodní federací wushu.
Vrcholné mezinárodní závody byly odstartovány Mistrovstvím Evropy v dubnu, ze kterého náš tým přivezl celkem 5 zlatých medailí, 5 stříbrných a 4 bronzové. Na úspěšné mistrovství Evropy navázalo hned následující měsíc Mistrovství světa, kde české barvy opět zazářily. Dvanáctičlenný tým přivezl z daleké Číny jednu zlatou, 4 stříbrné a 14 bronzových medailí (festivalové hodnocení). V závěru roku se tři členové reprezentačního týmu Sanda doslova poprali o umístění na 15. Mistrovství Světa ve wushu. Ačkoliv to tentokráte „necinklo“, byla to cenná zkušenost a příště to bude určitě ještě o něco lepší!

Přes výjezdy jsme však nezapomněli pečovat o domácí scénu wushu. Díky aktivnímu přístupu našich členských škol se podařilo v uplynulém roce uspořádat celou řadu soutěží. Dospělí mohli své dovednosti poměřit celkem třikrát (v Brně, Lounech a Praze), juniorští závodníci mohli sbírat zkušenosti na celkem čtyřech závodech v průběhu celého roku.

Nezaháleli jsme ani na poli prezentace. Wushu se objevilo prostřednictvím členských škol na mnoha akcích. Nejvýrazněji bylo prezentováno v rámci květnové exhibice v Lounech, organizované školou WKS Louny. Nechyběli jsme ani na brněnské Budoshow a strhující show zaujala přítomné i v rámci Noci Mistrů krátce před Vánocemi.

Stejně jako v posledních letech jsme i letos byli součástí tradičního předávání cen „Noc Mistrů“. Kromě oceněných sportovců a strhující show se wushu mihlo i v rámci vyhlášení ankety Miss bojových umění. Naše miss získala krásné čtvrté místo, což je historicky nejlepší dosažený výsledek.

Pro mnohé nebyl ještě ani konec Vánočních prázdnin, ale členské školy České federace wushu byly již v neděli 5.1.2020 na valné hromadě a pilně plánovali a diskutovali plán na rok 2020. Určitě je na co se těšit.

Nyní je však čas užít si oslavy příchodu roku kovové krysy!

V novém roce vše nejlepší a mnoho úspěchů přeje Česká federace wushu.