1. Národní online soutěž ve wushu 2021

Pokud něco doba covidová významně ovlivnila, pak je to možnost sportování dětí, mládeže i dospělých. Možnost sejít se, zacvičit si, sdílet své schopnosti s jinými, konzultovat s trenérem nácvik jednotlivých sestav, byla v průběhu posledního roku několikrát změněna, jednou povolena, pak jindy zcela zrušena. Až v tom nakonec zůstali děti i dospělí sami, a byli odkázaní jen na formu online tréninků, nebo na individuální sport. O to víc je cennější, pokud se povede v této nelehké době motivovat děti i dospělé, aby doma individuálně trénovali, nevzdávali chuť závodit a zlepšovat své dovednosti ve wushu a utkali se v soutěži alespoň virtuálně.
Pod záštitou České federace wushu, proto proběhla dne 06.03.2021 první letošní soutěž, a to ve formě 1. Národní online soutěže ve wushu 2021. Soutěžící měli možnost se přihlásit do několika kategorií dle věku, typu zbraní a druhu sestavy. Své dovednosti natočili na videa předem daných požadavků (kvalita, rozsah videa apod.), kdy následně tým kvalifikovaných rozhodčích z České federace wushu hodnotil předvedené sestavy ze zaslaných videí. Soutěže se účastnilo celkem téměř 80 závodníků, ve věku od 6 let do kategorií Masters 36+. Výsledky naleznete v sekci soutěže a události.
Pro nás jsou ale vítězi všichni, kteří neváhali cvičit doma, a natočit svá soutěžní videa. Česká federace wushu děkuje všem účastníkům soutěže, a budeme doufat v brzké osobní setkání na některé z dalších soutěží.

Autor: Zuzana Linhartová