28. Juniorská liga ve wushu Brandýs nad Labem

Dne 25.9. 2022 se bude konat 28. Juniorská liga ve wushu, tentokrát v Brandýse nad Labem. Soutěž je určena pro děti a mládež do 18 let a bude probíhat na adrese Pedagogická fakulta UK, Královická 915, Brandýs nad Labem, 250 01. Pořadatelem soutěže je členská škola Hong Bao wushu Brandýs nad Labem pod vedením Vladimíra Šandy.

Konečný termín registrace je 18.9. 2022 na http://czechwushu.cz/registrace/login

Propozice soutěže ZDE

V neděli 25. září se v Brandýse nad Labem uskutečnila 28. Juniorská liga ve wushu. Soutěž pořádal místní klub Hong Bao wushu pod vedením Vladimíra Šandy, za podpory České federace wushu.

Na soutěži převažovala účast klubů z české kotliny, ale zaznamenali jsme i několik soutěžících z Moravy. Soutěž tím tedy naplnila svůj celorepublikový smysl a význam. Nejpočetnějším účastníkem soutěže byla škola Hong He Hong Jia Quan z Mělníka, která přivezla 15 soutěžících. K vidění byly tradičně ty nejlepší výkony mládeže a juniorů v pěstních sestavách a sestavách s krátkou i dlouhou zbraní a to jak v provedení tradičního tak i sportovního wushu. Hlavním rozhodčím soutěže byl Lukáš Slavíček.

Soutěž byla důležitá i z hlediska výsledků pro nominaci soutěžících do reprezentace mládeže a juniorů pro nadcházející Mistrovství Evropy wushu 2022, které proběhne v listopadu v Aténách. Na závěr soutěže byla vyhodnocena a krásným pohárem obdarována nejúspěšnější soutěžící této soutěže,a to Anna Mašková z klubu Wushu Zvole.

Děkujeme předsedovi České federace wushu Stanislavu Fraibišovi za spolupráci při organizaci a Karlovi Korencovi za logistickou podporu a těšíme se na další akci.

Autor: Vladimír Šanda, HBW