9. Mistrovství České republiky ve wushu, Kuřim 2023

Jako každoročně Vás zveme na nejvyšší soutěž ve wushu, kde se setkávají nejlepší sportovci z České republiky. Soutěž je pořádaná ve sportovní hale v Kuřimi dne 11.11. 2023 a zahrnuje disciplíny všech věkových skupin tradičního i sportovního wushu a taiji.

Pořadatelem soutěže je škola Yulong, pod vedením Jiřího Hausky ve spolupráci s Českou federací wushu.

Registrace sportovců je do 26.10. 2023 v registračním systému zde na www.czechwushu.cz

Propozice ZDE: 9. MČR Kuřim 11.11.2023.pdf

Těšíme se na společnou akci a setkání s vámi.


9. Mistrovství České republiky ve wushu KuřimMistrovství České republiky ve Wushu oživilo sportovní halu v Kuřimi dne 11. listopadu 2023, přivítáním 19 klubů z České republiky a Slovenska. Konání této prestižní události se letos ujala Kungfu Akademie Yulong, která pořádala šampionát ve spolupráci s Českou federací Wushu.

Celá soutěž byla zahájena tradičním lvím tancem, který předvedla škola Wutai ze Slovenska. Následovala působivá ukázka české reprezentace sportovního Wushu a Mělnické školy Hong he Hong jia quan. Celý ceremoniál korunovala reprezentace ze Slovenska, která dokázala uzavřít zahájení ve velkém stylu. Během soutěže proběhlo 359 startů, zahrnujících zkušené reprezentanty, začátečníky a nadějné mladé talenty. Byl vidět obrovský pokrok na všech zúčastněných a mnohem větší konkurence, která může jen více motivovat k dalšímu tréninku.

Zvláštní uznání patří týmu rozhodčích pod vedením Jana Chudoby, který zvládl spravedlivě a efektivně řídit závody i vzhledem k velkému počtu startů. Díky jejich profesionálnímu přístupu se průběh mistrovství stal plynulým a příjemným zážitkem pro všechny účastníky.

Neméně důležitá je i podpora sponzorů, kteří umožnili uspořádat tuto prestižní událost. Velký dík patří Gastro Plavec, Meatfly, Jimis Food, Anas s.r.o., Stratel s.r.o. a Vašstav za jejich neocenitelný příspěvek k úspěchu mistrovství České republiky ve Wushu. S jejich pomocí může tato soutěž pokračovat v nabízení nezapomenutelných zážitků a povzbuzovat rozvoj wushu v regionu.

Jiří Hauska